كانون جهادگران جهاد سازندگی
 

دوشنبه    28 بهمن 1398

 
 
اقتصاد مقاومتی و تولید - اشتغال
كانون جهادگران جهاد سازندگی
 

  حدیث روز  

امام علی علیه السلام :
خداوند هیچ کس را به چیزى همانند مهلت دادن به او، آزمایش نکرده است.
 

  تازه‌های سایت  

بیانیه کانون جهادگران جهاد سازندگی بمناسبت چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی

با رویکرد مدیریت جهادی ، حضور و یاری رسانی به سیل زدگان در 500 روستا محقق شد .

اعلام آمادگی و مشارکت کانون جهادگران جهاد سازندگی برای همراهی و کمک به وزارت نیرو در برنامه ملی احیاء ، بهینه سازی و تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی

فرمانده شهید شجاع و متواضع، بزرگوار و مردمی سپاه قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی

آگهی واگذاری تعدادی آپارتمان در شهر جدید پرند با قیمت و شرایط مناسب

نشست مدیرعامل کانون جهادگران جهاد سازندگی با رئیس محترم سازمان امور عشایر ایران

طرح ملی ابرار که با هدف بازمهندسی وضعیت راههای روستایی با رویکرد مدیریت جهادی در وزارت راه و شهرسازی در دست اجراست، مورد استقبال و حمایت کانون جهادگران جهاد سازندگی قرار گرفت.

امضای تفاهم نامه سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و کانون جهادگران جهاد سازندگی

بیانیه کانون جهادگران جهاد سازندگی به مناسبت پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفین

مجمع عمومی فوق‌العاده و عادی کانون جهادگران جهاد سازندگی و همایش مدیران کانون استانها در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 10و ۱۱ مهرماه سال ۱۳۹۸ در سالن آمفی تئاتر شهید مطهری مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.

 
بازگشت

اعلام آمادگی و مشارکت کانون جهادگران جهاد سازندگی برای همراهی و کمک به وزارت نیرو در برنامه ملی احیاء ، بهینه سازی و تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی (01/11/1398)

بسمه تعالی اعلام آمادگی و مشارکت کانون جهادگران جهاد سازندگی برای همراهی و کمک به وزارت نیرو در برنامه ملی احیاء ، بهینه سازی و تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی

با توجه به تراز منفی 130 میلیارد متر مکعبی سفره های آب زیرزمینی کشور و عدم اجرای به موقع تکالیف شورای عالی آب توسط دستگاه های اجرایی، نهادسازی و انجام اقدامات جهادگرانه برای کمک به دست اندرکاران در این زمینه بسیار ضروری است. در همین رابطه در راستای چاره اندیشی برای کنترل افت و کسری مخازن سفره های آب زیرزمینی و بهبود وضعیت منابع آب کشور و همکاری های دو جانبه نشست مشترک جهت بررسی ظرفیت ها، پتانسیل ها و توانمندی های کانون جهادگران جهاد سازندگی و بررسی سیمای منابع آب زیرزمینی کشور و بحران آن هم چنین اقدامات، راهکارها و انتظارات شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران با حضور جناب آقای دکتر محمد تقی امانپور مدیرعامل کانون جهادگران جهاد سازندگی به همراه تعدادی از مدیران کانون و آقای مهندس عبدالله فاضلی فارسانی و مدیران مرتبط با حفاظت و صیانت از سفره های آب زیرزمینی در محل شرکت مشاور دزآب مجری راهبری طرح احیاء ، بهینه سازی و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی روز یکشنبه 29/10/98 تشکیل گردید.

در این جلسه مطرح شد که از ۱۰۴ هزار روستا در سطح کشور تعداد ۳۴۰۰۰ روستا متاثر از نبود آب تخلیه شده است. دلایل بروز بحران منابع آب اضافه برداشت از سفره ها، نبود سیستم های هماهنگ کننده، جزیره‌ای عمل کردن دستگاه های اجرایی عضو شورای عالی آب و عدم جامعیت و کارآمدی قوانین و مقررات به منظور تحقق تکالیف دستگاهها از جمله مصرف بهینه آب ، تغییر الگوی کشت، توقف برداشت از سفره های بحرانی و دیگر تکالیف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست آقای مهندس فاضلی انتظارات مورد نظر را برای همکاری دو جانبه از جمله ایجاد و تقویت استقرار نظام مدیریت مشارکتی و بهره برداران و سرمایه های اجتماعی، ترویج و آموزش روستاییان و کمک به بسترسازی فرهنگی و ارتقاء آگاهی های عمومی جذب سرمایه گذاری برای اجرائی نمودن تکالیف را مطرح نمودند.

همچنین در ادامه جلسه آقای امانپور مدیر عامل و عضو شورای مرکزی کانون جهادگران ضمن ارائه گزارش کاملی از دستاوردها وتجربیات موفق جهاد سازندگی در حوزه آب و خاک و آبخیزداری و آبخوانداری بر وجود الگوهای موفقی که چاره ساز بحران افت سفره ها باشد تاکید نمودند. از جمله این دستاوردهاامکان مدیریت بهینه نزولات و جلوگیری از تبخیر بی رویه و تولید آب جدید تا سقف 100میلیارد متر مکعب در سال ، افزایش راندمان آبیاری کشاورزی از 45 به 85 درصد، چگونگی استفاده از آبهای غیر متعارف و استفاده از منابع گیاهی و جانوری مقاوم و پُر محصول و همچنین چگونگی افزایش سطح مکانیزاسیون کشاورزی و رویکرد توسعه تولیدات گلخانه ای و صنعتی که مصرف بسیار کمی نسبت به تولید در مزارع دارد تاکید نمود. در این جلسه همچنین بر امکانپذیری انجام 5 پروژه که بتواند اهداف مذکور را پوشش دهد تأکید شد مقرر شد این جلسات تا اخذ نتیجه ادامه یابد. در این جلسه آقای دکتر امانپور پیشنهاد کردند با تشکیل کارگروه فعال و با قابلیت اعتماد مردم به کانون جهادگران جهاد سازندگی به عنوان یک نهاد فرابخشی تمدن ساز ضمن مرور فعالیت کارگروه آبخیزداری کانون که مستندسازی و تجربیات موفق تغذیه سفره های زیرزمینی را در دستور کار دارد بر امکان پذیری همکاری فعال کانون در تحقق اهداف برنامه ملی احیاء و بهینه سازی و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی تأکید نموده و با ادامه جلسات در سطح بالاتر موافقت نمودند.

كانون جهادگران جهاد سازندگی
حضرت امام (ره) و جهاد سازندگی    
مقام معظم رهبری و جهاد سازندگی    
فرهنگ و مدیریت جهادی    
تاریخ جهاد سازندگی    
جهاد سازندگی و دفاع مقدس    
جهادگران شهید    
معارف اسلامی    
تزکیه و خودسازی    
جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی    
معرفی طرح‌های بزرگ جهادی    
اخبار    
مقالات    
مصوبات هیأت مدیره    
معرفی شعب استانی    
اهم برنامه‌های کانون    
فصلنامه الکترونیکی کانون    
خاطرات    
کوتاه و خواندنی    
پیشنهادات و انتقادات    
پرسش و پاسخ    
آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها    
گالری عکس    
تصاویر برگزیده    
بولتن مطبوعات    

  ورود مدیران استان‌ها  

 

نام کاربری

 

کلمه رمز

  ورود مدیران قرض‌الحسنه استان‌ها  

 

نام کاربری

 

کلمه رمز

  جستجوی اعضاء  

 

کد ملی

كانون جهادگران جهاد سازندگی

 
   

info@kanoonejahadgaran.ir

 

كلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به كانون جهادگران جهاد سازندگی است