كانون جهادگران جهاد سازندگی
 

دوشنبه    17 فروردین 1399

 
 
اقتصاد مقاومتی و تولید - اشتغال
كانون جهادگران جهاد سازندگی
 

  حدیث روز  

امام علی علیه السلام :
خداوند هیچ کس را به چیزى همانند مهلت دادن به او، آزمایش نکرده است.
 

  تازه‌های سایت  

بیانیه کانون جهادگران جهاد سازندگی بمناسبت چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی

با رویکرد مدیریت جهادی ، حضور و یاری رسانی به سیل زدگان در 500 روستا محقق شد .

اعلام آمادگی و مشارکت کانون جهادگران جهاد سازندگی برای همراهی و کمک به وزارت نیرو در برنامه ملی احیاء ، بهینه سازی و تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی

فرمانده شهید شجاع و متواضع، بزرگوار و مردمی سپاه قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی

آگهی واگذاری تعدادی آپارتمان در شهر جدید پرند با قیمت و شرایط مناسب

نشست مدیرعامل کانون جهادگران جهاد سازندگی با رئیس محترم سازمان امور عشایر ایران

طرح ملی ابرار که با هدف بازمهندسی وضعیت راههای روستایی با رویکرد مدیریت جهادی در وزارت راه و شهرسازی در دست اجراست، مورد استقبال و حمایت کانون جهادگران جهاد سازندگی قرار گرفت.

امضای تفاهم نامه سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و کانون جهادگران جهاد سازندگی

بیانیه کانون جهادگران جهاد سازندگی به مناسبت پنجم آذر سالروز تاسیس بسیج مستضعفین

مجمع عمومی فوق‌العاده و عادی کانون جهادگران جهاد سازندگی و همایش مدیران کانون استانها در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 10و ۱۱ مهرماه سال ۱۳۹۸ در سالن آمفی تئاتر شهید مطهری مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.

 

بسمه تعالی
اساسنامه کانون جهادگران جهاد سازندگی
(شماره ثبت 19768)


مقدمه:
در 27 خرداد ماه 1358 به فرمان امام خمینی (ره) رهبر کبیر وبنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، نهاد جهادسازندگی پا به عرصه وجود گذاشت و با مشارکت اقشار متعهد جامعه تلاش‌های گسترده‌ای در جهت رفع محرومیت و فقر و گسترش آبادانی بویژه در روستاها در راستای عدالت اجتماعی صورت داد.
حضور پرشور جهادگران جهاد سازندگی در این نهاد و تجلی ایمان، ایثار و تلاش خستگی‌ناپذیر و ولایت محوری در عرصه‌های دفاع مقدس و خدمتگزاری صادقانه به مردم و نظام، موجب شکل‌گیری فرهنگ جهادی گردید. بمنظور حفظ و گسترش این فرهنگ و ارزش‌های نشأت گرفته از آن، کانون جهادگران جهاد سازندگی در چارچوب این اساسنامه تاسیس می‌گردد.
فصل اول - کلیات و اهداف :
ماده 1
نام سازمان مردم نهاد مورد نظر کانون جهادگران جهاد سازندگی است که در این اساسنامه به لحاظ رعایت اختصار " کانون " نامیده می شود .
ماده 2
نوع فعالیت: کلیه فعالیتهای کانون غیرسیاسی و غیرانتفاعی غیردولتی بوده و در موضوع فرهنگی – تخصصی - اجتماعی با رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و این اساسنامه فعالیت خواهد نمود .
ماده 3
محدوده فعالیت کانون در سطح ملی است.
ماده 4
محل : مرکز اصلی کانون دراستان : تهران - شهرستان تهران به نشانی : بلوار کشاورز فلسطین شمالی نرسیده به خیابان زرتشت کوچه رهبان پلاک 30 ساختمان (شهید عزیز پور)طبقه 2 واقع است و در صورت لزوم می تواند پس از کسب مجوز از مرجع صدور پروانه برابر مقررات در سایر نقاط داخل یا خارج کشور شعبه یا دفترنمایندگی ایجاد نماید

ماده 5
تابعیت:
کانون تابعیت جمهوری اسلامی ایران را دارد و کلیه اعضای آن التزام خود را به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارند .
ماده 6
مدت فعالیت کانون از تاریخ تاسیس به مدت نامحدود می باشد .
ماده 7
دارایی اولیه کانون اعم از منقول و غیرمنقول مبلغ000/000/15 ریال می‌باشد که از سوی هیأت موسس تماماً پرداخت شده و در اختیار کانون قرار گرفته است .
ماده 8
هیأت موسس کانون اشخاصی هستند که برای تهیه مقدمات تشکیل قیام نموده‌ اند و بعد از تأسیس تحت عنوان موسس مسوولیتی نخواهند داشت .
1- خلیل آقایی 2- محسن امیریان 3- محمدجواد ایروانی4- خداکرم جلالی5- حجت الاسلام علی خاتمی6- محمد دیانت 7- محمدرضا رضانیا8- محمدعلی شم آبادی9- احمد صیفی کاران10-سیدعلی صدرالسادات11- حسین فلسفی12-سیدمصطفی فقیه ایمانی13- یعقوب گلنهالی14- سیدحسن نوربخش15- محمدرضا نوتاش16- محمدعلی همایونی
ماده 9
اهداف کانون عبارتند از :
الف : کلیات
به منظور تحکیم و استواری پایه‌های اسلام ناب محمدی (ص) و تدوین تاریخ جهاد سازندگی و تدوین، حفظ و نشر ارزش‌ها و فرهنگ جهادی، برقراری ارتباط و تعامل جهادگران و انجام فعالیت‌های فرهنگی، علمی، تخصصی در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، کانون جهادگران جهاد سازندگی که موسسه‌ای فرهنگی است، تشکیل می‌گردد.
ب : روش اجرای هدف
1- مطالعه، بررسی و تدوین تاریخ جهاد سازندگی برای انتقال به نسل‌های آینده 2- مطالعه، تدوین و نشر فرهنگ جهادی و الگوی مدیریت جهادی 3- حفظ، اشاعه و نهادینه کردن فرهنگ و مدیریت جهادی در کشور با استفاده از توانمندی‌های نیروهای ارزشی و ولایی فعال در جهاد سازندگی و دفاع مقدس4- تجلیل و نکوداشت یاد و خاطره جهادگران، شهدا و ایثارگران جهاد سازندگی 5- برقراری ارتباط منظم و هدفمند میان جهادگران در کشور 6- برپایی همایش، نشستهاو گردهمایی‌های فصلی و سالیانه در راستای اهداف کانون 7- بهره‌گیری از توانمندی‌های اعضاء جهت رفع مشکلات و نیازمندی‌های جامعه و جهادگران 8- انجام فعالیت‌های فرهنگی، علمی، فنی و تخصصی در راستای نیازمندی‌های جامعه و جهادگران 9- انجام پروژه‌های مطالعاتی تحقیقاتی و اجرایی و ارائه خدمات مشاوره‌ای در راستای اجرایی شدن اهداف اساسنامه 10- انجام اقدامات برنامه‌ریزی، مشاوره، طراحی و ارزیابی در حوزه‌های مرتبط با اهداف 11- انجام فعالیت‌های الگویی در زمینه‌های مرتبط با حوزه‌های توسعه روستایی و بخش کشاورزی 12- برنامه‌ریزی و اجرای کلیه اقدامات و فعالیت‌های مورد نیاز بمنظور پیشبرد اهداف کانون 13- مشارکت در برنامه‌های توسعه و سازندگی کشور 14- ارائه طرح و پیشنهاد و مشارکت در امور مربوط به برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیریهای ملی و منطقه‌ای مرتبط با اهداف کانون 15- برگزاری اردوهای جهادی 16- انعقاد هرگونه پیمان و قرارداد با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی و غیردولتی، داخلی و خارجی در راستای تحقق اهداف کانون- چنانچه اجرایی نمودن مواردی از اهداف نیازمند کسب مجوز از دستگاه خاصی باشد. اقدام پس از کسب مجوز صورت می‌گیرد.
ماده 10-
شرایط عضویت : شرایط عضویت در کانون جهادگران به شرح ذیل می باشد 1 -تابعیت جمهوری اسلامی ایران 2- اعتقاد به قانون اساسی و ولایت فقیه 3- عدم سوء پیشینه 4 - التزام به اساسنامه کانون 5- رعایت ضوابط و مقررات کانون و پذیرش منشور کانون 6- پرداخت حق عضویت 7- داشتن حداقل دوسال سابقه کار در جهادسازندگی یا جهادکشاورزی یا واحدهای تابعه و یا همکاری با کانون
8- موافقت هیات مدیره
انواع عضویت : رسمی:عبارت است از کلیه افرادی که دارای شرایط عضویت هستند و در یکی از کانون‌های استانی یا کانون سازمان‌ها و مؤسسات و شرکت‌های تابعه جهادکشاورزی یا کانون ستاد وزارت جهاد کشاورزی به عنوان عضو پذیرفته می‌شوند. ایشان در انتخابات شورای کانون‌هایی که عضو آن هستند دارای حق انتخاب و حق کاندیداتوری هستند.
(افتخاری): عبارت است از شخصیت‌های علمی، مذهبی، اساتید، اعضای خانواده‌های جهادگران جهادسازندگی و جهادکشاورزی و خانواده‌های معظم شهداء که پس از تصویب هیات مدیره به عضویت افتخاری کانون در می‌آیند.
تبصره- نحوه انتخاب شورای کانون استان‌ها، کانون ستاد وزارت جهادکشاورزی و کانون سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های وابسته به جهاد کشاورزی (که من بعد به اختصار شورای کانون استان‌ها- کانون ستاد- کانون سازمان‌ها و موسسات خوانده خواهند شد) و وظایف ایشان تابع آیین‌نامه داخلی است که توسط هیات مدیره و منتخب، تدوین و به تصویب مجمع عمومی خواهد رسید.

فصل دوم : ساختار

ماده 11
ارکان کانون عبـارتنـد از: 1- مجمـع عمـومـی 2- هیأت مـدیـره( شورای مرکزی) 3- مدیر عامل 4- بازرس .
ماده 12
مجمع عمومی مؤسس همان هیأت مؤسس بوده و وظایف ذیل را داراست:
1-انجام اقدامات اولیه برای تاسیس؛
2-تهیه طرح اساسنامه و تصویب آن؛
3-انتخاب اولین مدیران و بازرسان کانون.
تبصره 1: اکثریت لازم جهت تشکیل مجمع عمومی مؤسس در بار اول با حضور نصف بعلاوه یک اعضاء بوده و در صورت عدم حد نصاب اکثریت لازم، دربار دوم با حضور یک سوم اعضاء رسمیت خواهد یافت.
تبصره 2: تصمیمات مجمع عمومی مؤسس با اکثریت دو سوم آراء حاضرین با تایید مرجع صدور پروانه و دستگاه تخصصی اتخاذ و رسمی می‌شود.
ماده 13
مجمع عمومی عادی:
مجمع عمومی عالیترین مرجع تصمیم‌گیری در کانون می‌باشد که به صورت عادی یا فوق‌العاده تشکیل می‌شود. مجمع عمومی کانون متشکل از 1- شورای کانون استان‌ها 2- شورای کانون سازمان‌ها و مؤسسات 3- شورای کانون ستاد وزارت جهاد کشاورزی و 4- شورای مرکزی (هیات مدیره) است.
نحوه تشکیل شوراهای شعب یا نمایندگی‌ها در آیین‌نامه‌ای که به تصویب هیات مدیره کانون می‌رسد مشخص می‌گردد. کلیه شوراهای کانون‌های مذکور به نمایندگی از اعضای حوزه فعالیت خود در مجمع عمومی شرکت می‌نمایند.
ماده 14
مجمع عمومی عادی سالانه در خرداد ماه تشکیل خواهد شد . جلسه با حضور نصف به علاوه یک اعضا در بار اول رسمیت یافته و با حضور هر تعداد از اعضا در بار دوم تشکیل و رسمی خواهد بود.
تبصره 1 – اکثریت لازم جهت اتخاذ تصمیم مجمع عمومی عادی نصف به علاوه یک آرا حاضرین در جلسه رسمی مجمع می باشد مگر در خصوص انتخاب مدیران یا بازرسان که با رأی اکثریت نسبی خواهد بود. در صورتی که در دعوت نخست، اکثریت حاصل نشد ، جلسه دوم به فاصله حداقل 10(ده) روز تشکیل و با هر تعداد از اعضای حاضر ، جلسه رسمیت خواهد یافت .
تبصره 2: مجمع عمومـــی عادی به صورت فوق العاده در هر زمان به تقاضای هیأت مدیـــره یا بازرس ( ها) یا به درخواست یک پنجم اعضاء تشکیل می گرد.
تبصره 3 : دعوت برای مجمع عمومی عادی از طریق درج آگهی در روزنامه کثیر الانتشار حداقل 10 روز و حداکثر 40 روز قبل از برگزاری مجمع و با دعوت کتبی صورت می‌پذیرد.
تبصره 4- روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی‌ها روزنامه جمهوری اسلامی می‌باشد.
ماده 15
وظایف مجمع عمومی عادی:
1- انتخاب اعضای هیات مدیره (شورای مرکزی) و بازرسان ( اصلی و علی البدل )؛
2- استماع و رسیدگی به گزارش هیات مدیره و بازرس (ها)؛
3- تعیین خط مشی کلی کانون؛
4- بررسی و تصویب یا رد پیشنهادهای هیات مدیره؛
5- تصویب ترازنامه و بودجه کانون؛
6- تعیین روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی ها و دعوتنامه ها؛
7- عزل اعضای هیات مدیره و بازرسان؛
8- تعیین حق عضویت؛
9- تصویب آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی که مرجع آن مجمع عمومی است.
ماده 16
مجمع عمومی فوق‌العاده
مجمع عمومی فوق العاده با شرایط زیر تشکیل خواهد شد:
1- با درخواست اکثریت اعضای هیات مدیره یا بازرس؛
2- با درخواست یک پنجم اعضاء در صورتیکه هیأت مدیره یا بازرس ظرف مدت 20 روز به درخواست اعضاء مبنی بر برگزاری مجمع عمومی عمل ننماید .
تبصره 1 – اکثریت لازم جهت تشکیل مجمع عمومی فوق العاده بار اول همان شرایط مجمع عمومی عادی می باشد و در بار دوم با حضور بیش از یک سوم اعضا که حق رأی دارند تشکیل می‌گردد.
تبصره 2 – تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده با آرای دو سوم اعضای حاضر در جلسه معتبر خواهد بود .
ماده 17
وظایف مجمع عمومی فوق‌العاده :
1- تصویب تغییرات اساسنامه؛
2- بررسی و تصویب یا رد انحلال؛
3- تغییر در میزان سرمایه؛
4- انحلال قبل از موعد؛
5- هرگونه تغییر در ماهیت.
ماده 18
مجامع عمومی توسط هیأت رئیسه ای مرکب از یک رئیس، یک منشی و دو ناظر اداره می شوند.
تبصره1 : اعضای هیأت رئیسه نباید از بین کاندیداهای هیأت مدیره و بازرسان باشند و با اعلام قبولی نامزدی خود در مجمع عمومی انتخاب خواهند شد .
تبصره 2 : رئیس هیأت مدیره رئیس هیأت رئیسه مجمع عمومی خواهد بود مگر اینکه موضوع عزل یا انتخاب هیأت مدیره باشد .
تبصره 3 : مجامع عمومی عادی، عادی فوق العاده و فوق العاده با نظارت وزارت کشور برگزار می‌شود.
ماده 19
هیات مدیره:
کانون دارای هیات مدیره ای مرکب از 7 نفر عضو اصلی و 2 نفر عضو علی‌البدل خواهد بود که از بین اعضای مجمع عمومی انتخاب خواهد شد.
تبصره 1- جلسات هیات مدیره با حضور بیش از نصف اعضا رسمیت یافته و تصمیمات متخذه با اکثریت آرا حاضرین معتبر خواهد بود .
تبصره 2– شرکت اعضای هیات مدیره در جلسات ضروریست و غیبت هر یک از اعضا بدون عذر موجه و بدون اطلاع قبلی تا 3 جلسه متوالی یا5 جلسه متناوب در طول سال در حکم استعفای عضو غایب خواهد بود .
تبصره 3 – دعوت از اعضای هیات مدیره می بایست حداقل 3 روز قبل از تشکیل جلسه به صورت قانونی انجام پذیرد .
ماده 20
در صورت استعفا یا فوت یا سلب شرایط از هر یک از اعضای هیات مدیره یا بازرس عضو علی‌البدل برای مدت باقیمانده هیات مدیره یا بازرسی بجای عضو اصلی انجام وظیفه خواهد نمود.
در صورتیکه تعداد هیات مدیره یا بازرســی به هر دلیل کمتر از تعداد اعضاء اصلی شود و ورود اعضاء علی البدل نیز موجب تکمیل آن نشود انتخابات مجدد مجمع عمومی حسب مورد به صورت عادی یا به صورت فوق العاده در مهلت قانونی جهت تکمیل تعداد باقیمانده اعضا برگزار خواهد گردید .
ماده 21
هیات مدیره علاوه بر جلساتی که بطور مرتب و حداقل ماهی 1 بار تشکیل می‌گردد بنا به ضرورت با دعوت کتبی یا تلفنی رئیس یا نایب رئیس تشکیل جلسه فوق العاده خواهد داد .
تبصره: نحوه تشکیل جلسه فوق‌العاده بموجب آئین‌نامه داخلی است که به تصویب هیأت مدیره خواهد رسید.

ماده 22
اعضای هیات مدیره در اولین جلسه ای که بعد از انتخاب شدن تشکیل می دهند از بین خود یا خارج یک نفر رئیس و یک نفر نایب رئیس و یک نفر خزانه دار انتخاب خواهند نمود، حدود اختیارات آنها را اساسنامه یا آیین نامه‌‌ای که به تصویب مجمع عمومی اعضاء خواهد رسید مشخص می‌نماید.
تبصره 1- هیأت مدیره موظف است پس از تعیین سمتها، حداکثر تا یک هفته از بین خود یک نفر را به سمت مدیر عامل انتخاب نموده و حدود اختیارات و مدت تصدی و حق الزحمه او را تعیین کند.
تبصره 2- مدیر عامل نمی تواند در عین حال رئیس هیأت مدیره باشد مگر با تصویب سه چهارم اعضای مجمع عمومی.
تبصره 3- هیات مدیره در هر موقع می تواند افراد فوق الذکر را از سمت های مذکور عزل کند.
تبصره 4- هیات مدیره در صورت لزوم می تواند سمتهای دیگری برای سایر اعضا هیات مدیره تعریف نماید .
ماده 23
هیأت مدیره برای مدت 2 سال انتخاب خواهند شد. انتخاب مجدد اعضاء هیأت مدیره برای دوره های بعدی بلامانع است.
ماده 24
هیات مدیره نماینده قانونی کانون بوده و وظایف و اختیارات آن در چارچوب اساسنامه به شرح ذیل می باشد :

حفظ و حراست اموال منقول و غیر منقول، رسیدگی به حسابها، پرداخت دیون و وصول مطالبات، اجرای مصوبات مجامع عمومی ، افتتاح حساب در بانکها طی انجام تشریفات قانونی ، طرح و تعقیب جریانات قضائی و اداری و ثبتی در کلیه مراحل قانونی در محاکم ، تعیین حکم و تعیین وکیل و عزل آن ، قطع و فصل دعاوی از طریق سازش و مصالحه و در صورت اقتضاء تفویض و واگذاری تمام یا قسمتی از اختیارات خود به هر شخص دیگر اعم از حقوقی یا حقیقی با حق توکیل، تصویب ایجاد شعب یا نمایندگی کانون پس از تایید مرجع صدور پروانه کانون و تصویب انتشار نشریه و سایر وظایفی که بر اساس اساسنامه به هیات مدیره واگذار گردیده. به طور کلی هیات مدیره می تواند هر اقدام و معامله ای را که ضروری بداند در مورد نقل و انتقال اموال منقول که مستلزم تصویب مجمع عمومی می باشد پس از تصویب مجمع به نام کانون انجام دهد.
همچنین هیأت مدیره موظف است 3 ماه قبل از پایان تصدی خود، از مجمع عمومی عادی به منظور انتخابات هیأت مدیره و بازرس جدید دعوت نماید. هیأت مدیره قبل از درج آگهی در روزنامـــه کثیر الانتشار باید دستور کار مجمع عمومی، زمان و مکان برگزاری و فهرست اسامی اعضا را به تایید مرجع صدور پروانه برساند و حداقل 40 روز قبل از پایان تصدی خود نتیجه انتخابات را به مرجع صدور پروانه اعلام نماید.
تبصره 1– جز درباره موضوعاتی که به موجب مفاد این اساسنامه اخذ تصمیم و اقدام درباره آنها در صلاحیت خاص مجمع عمومی اعضاء است ، هیات مدیره کلیه اختیارات لازم برای اداره امور مشروط به رعایت حدود اهداف و اساسنامه را دارا می باشد.

ماده 25
کانون دارای 1 نفر بازرس اصلی و 1 نفر بازرس علی‌البدل می باشد که توسط مجمع عمومی کانون شوراهای استانی ستادها و مؤسسات انتخاب خواهد شد در مجمع عمومی عادی با رأی کتبی و برای مدت یکسال انتخاب می گردند. انتخاب مجدد بازرسان بلامانع است.
ماده 26
اشخاص ذیل نمی توانند بعنوان بازرس انتخاب شوند .
1- کسانی که به علت ارتکاب جرم و به موجب حکم قطعی دادگاه از حقوق اجتماعی کلاً و یا بعضاً محروم شده باشند؛
2- مدیران و مدیر عامل کانون؛
3- اقربای سببی و نسبی مدیران و مدیر عامل تا درجه سوم از طبقه اول و دوم؛
4- همسر اشخاص مذکور دربند 2 .
ماده 27
وظایف بازرس به شرح ذیل است :
1- بررسی کلیه اسناد و اوراق مالی و تهیه گزارش برای مجمع عمومی؛
2- مطالعه گزارش سالانه هیات مدیره اعم از مالی و غیر مالی و تهیه گزارش عملکرد برای اطلاع مجمع عمومی؛
3- گزارش هر گونه تخلف هیات مدیره از مفاد اساسنامه به مجمع عمومی؛
4- اظهار نظر کتبی درباره صحت صورت دارایی ، عملکرد و مطالب و اطلاعاتی که هیات مدیره و مدیران در اختیار مجمع عمومی گذاشته اند؛
5- سایر وظایفی که اساسنامه و قوانین و مقررات موضوعه به عهده بازرس قرار داده است.
تبصره: بازرس می تواند بدون داشتن حق رای در جلسات هیات مدیره شرکت نماید .
ماده 28
بازرس می تواند در هر موقع هر گونه رسیدگی و بازرسی را در مورد عملیات کانون انجام داده و اسناد و مدارک و اطلاعات مربوطه را مطالبه کرده و مورد رسیدگی قرار دهد و در صورت لزوم تقاضای تشکیل جلسه فوق العاده مجمع عمومی را بنماید .
ماده 29
هیأت مدیره، مدیرعامل و بازرسان تا زمانیکه جانشین آنها از سوی مجمع عمومی انتخاب نشده اند در مسئولیت خود باقی خواهند بود .
ماده 30
مدیر عامل بالاترین مقام اجرایی کانون است و در حدود اختیاراتی که از طرف هیأت مدیره و اساسنامه به وی تفویض می گردد نماینده محسوب شده و از طرف کانون حق امضاء دارد .
تبصره 1: عزل مدیرعامل از اختیارات هیأت مدیره می‌باشد که باید مستند و مدلل باشد.
تبصره 2: دوره تصدی مدیر عامل از مدت مسؤولیت هیأت مدیره بیشتر نخواهد بود و لیکن انتخاب مجدد او طبق مقررات این اساسنامه بلامانع می باشد. مدیر عامل در صورت انقضا مدت تصدی موظف است تا تعیین جانشین، وظایف محوله را انجام دهد.
تبصره 3 : کلیه اسناد و اوراق بهادار و تعهد آور با امضای رئیس هیات مدیره یا نایب رئیس و یا خزانه‌دار با امضای ثابت مدیرعامل و مهر کانون معتبر خواهد بود .
ماده 31
مدیرعامل مجری مصوبات مجمع عمومی و هیأت مدیره بوده و دارای اختیارات و مسئولیتهای ذیل می باشد :
1- نمایندگی قانونی در مراجع رسمی و نهادها و در برابر اشخاص حقیقی و حقوقی؛
2- استخدام و عزل و نصب کارکنان در حدود ضوابط و مصوبات و با تصویب هیات مدیره؛
3- نگهداری دارایی ، اموال ، حسابها ، اسناد و دفاتر موسسه؛
4- اعمال اختیاراتی که بصورت موردی یا مقطعی از جانب هیأت مدیره به وی تفویض شده باشد؛
5- ارائه پیشنهادهای لازم در زمینه گسترش ، بهبود و هماهنگی در فعالیتهای کانون به هیأت مدیره جهت ارائه به مجمع عمومی؛
6- تهیه پیشنویس ترازنامه ، بودجه ، خط مشی و گزارش سالیانه جهت بررسی هیأت مدیره و ارسال به مجمع عمومی؛
7- تهیه پیش نویس آئین نامه های مورد لزوم جهت طرح و تصمیم گیری در هیأت مدیره؛
8- نظارت و ایجاد هماهنگی در فعالیت شعب ، نمایندگی ها و دفاتر پس از طی مراحل قانونی؛
9- پیشنهاد برگزاری جلسه مجمع عمومی فوق العاده با ذکر علل موجه برای تصویب به هیأت مدیره؛
10- انجام سایر وظایف و اختیاراتی که طبق اساسنامه و قوانین و مقررات مربوطه به مدیرعامل محول شده یا بشود.
ماده 32
حقوق و مزایای مدیرعامل بوسیله هیأت مدیره تعیین می شود .
در صورتی که مدیرعامل از اعضای هیأت مدیره نباشد بدون داشتن حق رای می تواند در جلسات هیأت مدیره شرکت نماید .

فصل سوم : بودجه و مواد متفرقه
ماده 33
بودجه کانون از طریق ذیل تأمین می‌شود:
الف) هدیه، اعانه و هبه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از داخلی و خارجی و دولتی و غیردولتی.
ب) وقف و حبس.
پ) وجوه حاصل از فعالیتهای انجام شده در راستای فعالیت انجمن و عقدقرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی و غیردولتی، داخلی و خارجی در راستای انجام اهداف کانون.
ت) حق عضویت در کانون.
ماده 34
کانون مکلف است درآمد و هزینه ها را در دفاتر قانونی ثبت و شرح بیلان آن را همراه با گزارش عملکرد اجرایی حداکثر تا دو ماه پس از پایان هر سال مالی به مرجع صدور پروانه ارایه نماید. چنانچه مرجع مذکور در طول سال حسب مورد درخواست گزارش مالی یا اجرایی نماید کانون موظف به ارایه آن است .
تبصره 1- هیات مدیره مکلف است نسبت به افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های رسمی اقدام نموده و کلیه درآمدهای حاصله سالانه را مطابق اساسنامه صرف اهداف و وظایف نماید و وجوه مازاد بر هزینه ها را در همان حساب نگهداری کند.
تبصره 2- سال مالی کانون منطبق با سال شمسی بوده و همواره به پایان مهر ماه ختم می‌شود به استثناء سال مالی اول که از بدو تاسیس لغایت اسفندماه همان سال خواهد بود.کلیه مدارک ، پرونده ها و مکاتبات در دفتر مرکزی کانون نگهداری می شود
تبصره3- مکاتبات رسمی کانون با امضای مدیر عامل صورت می‌پذیرد.
تبصره 4 : مصوبات و صورتجلسات هیأت مدیره در دفاتر مخصوصی به ترتیب تاریخ ، ثبت و به امضای اعضای ذیربط خواهد رسید .
ماده 35
هیأت مدیره مکلف است هر گونه تغییر یا اصلاح اساسنامه را به مرجع صادر کننده پروانه فعالیت اعلام نماید و در صورت موافقت مرجع صدور پروانه به تصویب مجمع عمومی رسانده و نتیجه آن را برای انجام تشریفات اداری ثبت، به مرجع صدور پروانه اعلام نماید.
ماده 36
هیآت مدیره مکلف است تغییرات نشانی اعم از محل، شماره های تماس و پست الکترونیکی و دیگر موارد مشابه را به مرجع صادر کننده پروانه فعالیت اعلام نماید.

ماده 37
کانون دارای سربرگ، مهر و یا آرم مخصوص خواهد بود که متن آن با تصویب هیأت مدیره و برابر مقررات تهیه خواهد شد . هیأت مدیره مکلف است نمونه سربرگ، مهر و آرم تهیه شده را به مرجع صادر کننده پروانه فعالیت ارسال نماید.
ماده 38
انحلال : در صورت انحلال کانون مجمع عمومی فوق العاده حداقل 3 نفر را بعنوان هیات تصفیه انتخاب و این هیات موظف خواهد بود پس از رسیدگی به حسابها و تصفیه بدهی ها و وصول مطالبات باقیمانده و تعیین دارایی مسلم اعم از منقول و غیر منقول دارایی کانون را به تصویب مجمع عمومی فوق العاده برساند. هیات مذکور موظف است نتیجه را به مرجع صادر کننده پروانه فعالیت ارائه نماید .
تبصره 1- مجمع عمومی فوق‌العاده موظف است دارایی سازمان را پس از انحلال که با نظارت مرجع صدور پروانه به یکی از سازمانهای مردم‌نهاد با موضوع فعالیت مشابه تعیین می‌گردد، واگذار نماید.
تبصره 2 - تصفیه امور مربوط به کانون بر طبق مفاد اساسنامه و قوانین موضوعه صورت خواهد پذیرفت
تبصره3- هیات تصفیه از بین خود یک نفر را بعنوان مدیر تصفیه انتخاب می نماید . تبصره 4- مدیر تصفیه موظف است یک نسخه از گزارش تصفیه را به مرجع صدور پروانه و ثبت شرکتها ارائه نماید .
ماده 39
چنانچه فعالیتهای مندرج در اهداف این اساسنامه نیازمند کسب مجوز خاص از سایر دستگاه های دولتی باشد، کانون موظف است نسبت به کسب مجوز مورد نظر اقدام نماید.

ماده 40
به مواردی که در این اساسنامه پیش بینی نشده است بر اساس آئین‌نامه ذیربط تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم‌ نهاد و عمومات قانون تجارت عمل خواهد شد .
ماده 41
این اساسنامه مشتمل بر 3 فصل و 41 ماده و 32 تبصره در نشست مورخ ....................... مجمع عمومی فوق العاده به تصویب رسید.

كانون جهادگران جهاد سازندگی
حضرت امام (ره) و جهاد سازندگی    
مقام معظم رهبری و جهاد سازندگی    
فرهنگ و مدیریت جهادی    
تاریخ جهاد سازندگی    
جهاد سازندگی و دفاع مقدس    
جهادگران شهید    
معارف اسلامی    
تزکیه و خودسازی    
جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی    
معرفی طرح‌های بزرگ جهادی    
اخبار    
مقالات    
مصوبات هیأت مدیره    
معرفی شعب استانی    
اهم برنامه‌های کانون    
فصلنامه الکترونیکی کانون    
خاطرات    
کوتاه و خواندنی    
پیشنهادات و انتقادات    
پرسش و پاسخ    
آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها    
گالری عکس    
تصاویر برگزیده    
بولتن مطبوعات    

  ورود مدیران استان‌ها  

 

نام کاربری

 

کلمه رمز

  ورود مدیران قرض‌الحسنه استان‌ها  

 

نام کاربری

 

کلمه رمز

  جستجوی اعضاء  

 

کد ملی

كانون جهادگران جهاد سازندگی

 
   

info@kanoonejahadgaran.ir

 

كلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به كانون جهادگران جهاد سازندگی است